ZAGADKA 575 - rutrus

Poziom trudności: 3,2 (212)          Poziom jakości: 4,7 (139)           188

Rozwiązało: 258      Zobacz kto rozwiązał

Ostatnio: majewskaaa, omnibus111, malami@hom1, Goosiaa, ania9723, Aga73

Zagadki graczy - zagadka 575
Autor zagadki: rutrus, 23.01.2009

Zagadki graczy - Zagadka 575

Zaloguj się, aby wziąć udział w zabawie.

Zagadki graczy są widoczne dla wszystkich, ale dopiero gdy utworzysz konto i się zalogujesz będziesz mógł wziąć udział w zabawie i wpisywać hasła do zagadek. Za rozwiązanie każdej zagadki otrzymujesz 1 punkt do swojego konta.
Nie zapomnij potem sprawdzić swojej pozycji w rankingu graczy.


Logowanie jest po to, aby zliczać punkty, odblokowywać kolejne poziomy, no i po to, żeby znaleźć się w rankingu i rywalizować z innymi graczami :-)

Zabawa na Pazylu polega na odgadywaniu haseł do zagadek. Na stronie jest ich już ponad 700. Zagadki są różnego typu: logiczne, rebusowe, obrazkowe, matematyczne, krzyżówkowe, interaktywne. Po lewej stronie jest 18 poziomów. Każdy poziom to 3 zagadki do rozwiązania. Rozwiązanie 1 z 3 zagadek odblokowuje kolejny poziom z 3 kolejnymi zagadkami. Za rozwiązanie każdej zagadki zdobywasz 1 punkt.

Zagadki stają się coraz trudniejsze w miarę pokonywania kolejnych poziomów. Niektóre są bardzo rozbudowane, wielowątkowe i mają po 10 podpowiedzi. U góry w menu jest ranking graczy, więc wpadnij tam zobaczyć jak radzą sobie inni. Zagadki opierają się głownie na kojarzeniu różnych rzeczy i szukaniu informacji na ten temat w internecie. Wszystkie zagadki mają po kilka różnych podpowiedzi, więc wpisuj jako hasło wszystko co przychodzi Ci do głowy. Dzięki temu przybliżysz się do odgadnięcia hasła. Podpowiedzi nakierują Cię na właściwy trop. W hasłach używaj polskich liter, a między wyrazami używaj odstępu (np. żółta łódź). Wielkość liter nie ma znaczenia.

Jeśli masz jakieś problemy z zagadką, możesz skorzystać z forum i zadać pytanie. Możesz poprosić o podpowiedź lub sam udzielić podpowiedzi, gdy ktoś inny jest w potrzebie. Proszę tylko nie pisać gotowych haseł do zagadek. Pozwólmy innym też się bawić i czerpać satysfakcję z samodzielnie rozwiązanej zagadki :-)

Znajdziesz u nas również łamigłówki, obrazki logiczne, puzzle, quizy oraz tecak. Tutaj możesz bawić się jako gość, więc nie musisz zakładać konta
Ostatnie podpowiedzi do zagadki z Forum:
Pytanie na temat złocistego napoju uwielbianego przez Starszych Panów: @Hermo, cytuję (#42771): Może nie pierwsze litery, ale inna drobna pomoc. Format: słowo, słowo słowo. #46984 herma napisał: Pewnie stoisz na (2), nie bardzo wiem co znaczą u Ciebie literki ztn, musisz znaleźć dwa określenia, oba są dwuwyrazowe, w postach wcześniejszych są podane prawidłowe pierwsze litery. Zapis: słowo słowo, słowo słowo. Jestem lekko skonfundowany albowiem nie wiem, który z podanych formatów jest prawidłowy. Poza tym powtórzę za swoim przedmówcą, że 6 literowej (2x po 3) y. z. na tę chwilę Sir Google nie uznaje... Zwracam się, więc z uprzejmą prośbą o pomoc!

p.Szymek

Odpowiedź Hermy #42771 dotyczy innego pytania. Kolejny cytat jest ok, a nazwa pierwszego napoju składa się z dwóch trzyliterowych wyrazów. O brunatny nie pytasz, czyli wiesz Edit: Nazwa rzeczywiście wyszła z obiegu, teraz łatwiej znaleźć tę w wersji 3 + 4 litery. Poprawiam w zagadce, żeby nie utrudniało. Mały tip dla szukających w przyszłości: Szukajcie igły

kowaliska

Dziękuję za okazaną pomoc w szukaniu igły w stogu siana. Nadmienię tylko, że w poszukiwaniu "starej" 6-literowej nazwy udałem się do znanego w świecie poligloty Sir Google z Translate, ale nawet to mi nie pomogło... Dla potomnych: w trójce do pierwszego wywaru szukajcie 7-literowej (3 + 4) igły

p.Szymek

Zobacz więcej podpowiedzi do tej zagadki na Forum