Poziom trudności: 4,3 (1150)         Poziom jakości: 4,1 (657)         482

Rozwiązało: 2412      Zobacz kto rozwiązał

Ostatnio: junioritmank7, Seqwha, ITmank7, RedMask, filemoon, księgowy

Zagadki


Zagadki łamigłówki


Aby odblokować ten poziom musisz przejść poziom 13, czyli odgadnąć hasło przynajmniej jednej zagadki z wcześniejszego poziomu.

Pazyl.pl to gra z zagadkami, która polega na pokonywaniu kolejnych poziomów. Każdy poziom to 3 zagadki, a rozwiązanie 1 z 3 zagadek odblokowuje kolejny poziom z 3 nowymi zagadkami. Za każdą rozwiązaną zagadkę gracz otrzymuje 1 punkt, dzięki czemu może zobaczyć siebie w rankingu graczy i porównać z innymi graczami. Zagadki opierają się głównie na kojarzeniu różnych rzeczy i szukaniu informacji na ten temat w internecie. Wszystkie zagadki mają po kilka różnych podpowiedzi, które nakierowują na właściwy trop.

Zapraszam również do działów: Zadania logiczne, Łamigłówki, Krzyżówki, Quizy, Obrazki logiczne, Puzzle oraz Tecak. Tutaj nie musisz tworzyć konta. Możesz się bawić jako gość

Po prawej stronie znajdziesz zagadki innych graczy. Tutaj nie ma poziomów, wszystkie są od razu dostępne, więc możesz zacząć od dowolnej zagadki. Jeśli masz pomysł na zagadkę i jesteś ciekaw jak inni sobie z nią poradzą - możesz tu dodać swoją zagadkę.

Jeśli nie masz konta możesz je założyć tutaj.Ostatnie podpowiedzi do zagadki z Forum:
Ja też doszłam do czegoś w stylu "M....... w....... w p..... n. M...... p. p........", ale jak bym nie wpisywała, nic nie wychodzi, prawdopodobnie dlatego, że nie udało mi się rozszyfrować "l.a. 11". Jakaś podpowiedź?

eoff

Post Wetera nr #5466 jest bardzo istotny, nie wzięłaś go pod uwagę, skoro zdanie masz skonstruowane tak, jak piszesz. To, czego nie udało Ci się rozszyfrować, spróbuj potraktować kwasem solnym i użyć do pomidorka

madzia70

Muszę w takim razie zwrócić uwagę, że "l.a. 11" to nie jest prawidłowy zapis i funkcjonuje jedynie jako ułatwienie, a ja spotkałam się przez całą edukację jedynie z oficjalnym, międzynarodowym skrótem, co więcej studiuję kierunek z tym związany i nigdy nie spotkałam się z tym spolszczonym. W każdym razie dzięki, bo bym na to nie wpadła. Edit: właśnie brałam post Wetera pod uwagę, ale błędem było to, że z obrazka ze stopą zrobiłam jeden wyraz, taką wyprawę, nie miałam żadnej flory... Nie ja jedna chyba tak zrobiłam. Wzięłam rebus za jeszcze bardziej skomplikowany niż był.

eoff

Zobacz więcej podpowiedzi do tej zagadki na Forum