ZAGADKA 54 - pinezka

Poziom trudności: 3,8 (167)          Poziom jakości: 3,4 (96)           25

Rozwiązało: 223      Zobacz kto rozwiązał

Ostatnio: ewelana, Joan, honda, teneryfa, Jeziu5, Natalie79

Zagadki graczy - zagadka 54
Autor zagadki: pinezka

Zagadki graczy - Zagadka 54

Zaloguj się, aby wziąć udział w zabawie.

Zagadki graczy są widoczne dla wszystkich, ale dopiero gdy utworzysz konto i się zalogujesz będziesz mógł wziąć udział w zabawie i wpisywać hasła do zagadek. Za rozwiązanie każdej zagadki otrzymujesz 1 punkt do swojego konta.
Nie zapomnij potem sprawdzić swojej pozycji w rankingu graczy.


Logowanie jest po to, aby zliczać punkty, odblokowywać kolejne poziomy, no i po to, żeby znaleźć się w rankingu i rywalizować z innymi graczami :-)

Zabawa na Pazylu polega na odgadywaniu haseł do zagadek. Na stronie jest ich już ponad 700. Zagadki są różnego typu: logiczne, rebusowe, obrazkowe, matematyczne, krzyżówkowe, interaktywne. Po lewej stronie jest 18 poziomów. Każdy poziom to 3 zagadki do rozwiązania. Rozwiązanie 1 z 3 zagadek odblokowuje kolejny poziom z 3 kolejnymi zagadkami. Za rozwiązanie każdej zagadki zdobywasz 1 punkt.

Zagadki stają się coraz trudniejsze w miarę pokonywania kolejnych poziomów. Niektóre są bardzo rozbudowane, wielowątkowe i mają po 10 podpowiedzi. U góry w menu jest ranking graczy, więc wpadnij tam zobaczyć jak radzą sobie inni. Zagadki opierają się głownie na kojarzeniu różnych rzeczy i szukaniu informacji na ten temat w internecie. Wszystkie zagadki mają po kilka różnych podpowiedzi, więc wpisuj jako hasło wszystko co przychodzi Ci do głowy. Dzięki temu przybliżysz się do odgadnięcia hasła. Podpowiedzi nakierują Cię na właściwy trop. W hasłach używaj polskich liter, a między wyrazami używaj odstępu (np. żółta łódź). Wielkość liter nie ma znaczenia.

Jeśli masz jakieś problemy z zagadką, możesz skorzystać z forum i zadać pytanie. Możesz poprosić o podpowiedź lub sam udzielić podpowiedzi, gdy ktoś inny jest w potrzebie. Proszę tylko nie pisać gotowych haseł do zagadek. Pozwólmy innym też się bawić i czerpać satysfakcję z samodzielnie rozwiązanej zagadki :-)

Znajdziesz u nas również łamigłówki, obrazki logiczne, puzzle, quizy oraz tecak. Tutaj możesz bawić się jako gość, więc nie musisz zakładać konta
Ostatnie podpowiedzi do zagadki z Forum:
Czytałam te posty, ale one odnoszą się albo do tego by okreslić lokalizację (???) albo aby podać cechę wspólną. Zacytowałam post Kreatywnych by przypomnieć, co on miał na myśli mówiąc lokalizacja i co jak widać nie stanowi odp bo wpisuję nazwy, miasta, jakieś rejony geograficzne ... i nie potrafię trafić. Próbowałam też na zasadzie wpisania haseł - miasto z pierwszego obrazka, liczba z drugiego, albo nazwa miejsca gdzie stoi rzeźba( bo jest też kilka odniesień do polskiej historii), a trzeci to najczesciej brałam zwierzątko pod uwagę .. i nie licząc jednego wydarzenia z czasów II w.ś. nic wspólnego nie znalazłam ... Stąd była moja prośba o sugestię, a nie kazanie po raz enty czytanie tych samych postów

impuLse

impuLse napisał: ... by okreslić lokalizację (???) ... wpisuję nazwy, miasta, jakieś rejony geograficzne ...( Im dalej myślisz tym bliżej jesteś weź pod uwagę trochę większy kawałek mapy

ciekawa

Mam podpowiedź 2 i 3, ale do Z... w W... nie mogę dotrzeć. Forum przestudiowałam 8 razy, czytałam kilka razy kilka artykułów o tym miejscu, podziale administracyjnym miasta itd. i nadal nie wiem co wpisać. POMOCY!

kinia208

Zobacz więcej podpowiedzi do tej zagadki na Forum